Jesteś tutaj: Zakładki do bloków w stopce Blog

Blog

PRZECIWNOŚCI

PRZECIWNOŚCI

Są płyty muzyczne, na które warto czekać, które chcemy mieć zawsze pod ręką lub po które sięgniemy z własnymi emocjami nawet po latach. Czy do takich należą "Przeciwności" Ado x Głowa wydane w tym roku? Fani już znają odpowiedź. Najnowszy album, dodajmy niebanalny, zawiera takie utwory jak: Ta płyta, Przeciwności, Standard, Nie powiem ci, Wyprane berety, Syf, Verba Vertitatis, Anioły i demony, Sumienie, Podnoszę się, Chaos, Życie, Szansa, Gest, NNTS, Nigdy, Z fartem i Salut. Płyta wydana przez Balmedię, która też dołożyła starań, by marzenia ujrzały światło dzienne. Czas trwania wynosi 58:39 min.

Płyta wyjątkowa, konkretna, odnosi się wrażenie, że zrodzona i zainspirowana najgłębszymi przyżyciami, zokrzenionymi w realiach współczesnego życia, bez zakłamań i bez przemilczeń. Muzyka, która wciąga, bez patosu i bez banału ...

Wykonanie ADO x GŁOWA, mix Selekta Studio, label MC Records, grafika Tomasz Tomaszewski, rok wydania 2019 Gdańsk.

SMAK ZIEMI, SMAK ŻYCIA

SMAK ZIEMI, SMAK ŻYCIA

Audiobook SMAK ZIEMI, SMAK ŻYCIA Józefy Bogusz-Dzierżkowej to wyjątkowy pamiętnik obrazujący życie łowickiej wsi w okresie połowy XX wieku na tle trudnych wydarzeń historycznych i dokonujących się przemian. Autorka jest znaną i cenioną działaczką ruchu ludowego, która potrafi pisać w sposób barwny i frapujący. Prezentowana biografia w sposób naturalny podkreśla ogromną wartość ziemi, pracy na roli, a przede wszystkim doniosłe znaczenie osób bezpośrednio związanych z rolnictwem. Książka poszerza naszą wiedzę i świadomość związaną z wiejskim życiem w czasach minionych dziesięcioleci a zarazem nie jest pozbawiona jakże osobistych przemyśleń i odczuć tak głębokich i tak pięknych.

Głównym sponsorem książki jest Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie. Audiobook wydano dzięki staraniom rodziny Dzierżków. 

Czyta: Magdalena Żak. Rok pierwszego wydania książki: 2001, rok wydania audiobooka: 2019. Płyta jest dostępna w Łowickim Ośrodku Kultury. Czas nagrania: ok. 15 godz.

MY WAY

MY WAY

MY WAY w wykonaniu Jacka Kostonia to wyjątkowa produkcja. Wybitny śpiewak operowy związany z Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie od 2003 r., baryton, który zaprasza nas na ucztę, na której znajdziemy przednią strawę dla ucha i serca. Wokal - Jacek Kostoń, aranżacja i mastering Adam Miroszczuk, okładka - Monika Wanyura-Kurosad.

Na płycie CD audio znajdują się utwory:

1.I, Don Quixote ( Man of La Mancha ) by M. Leigh. 2.Moon River by H. Mancini. 3.Ten minutes ego (Cinderella) by R.Rodgers. 4.Dulcinea (Man of La Mancha) by M. Leigh. 5.They call the wind Maria (Paint Your Wagon) by F. Loewe, A.J.Lerner. 6.Some enchanted evening (South Pacific) by R.Rodgers. 7.The impossible dream (Man of La Mancha) by M. Leigh. 8.If I were a rich man (Fiddler on the Roof) by J. Bock. 9.My way by J. Revaux, C.Francois
PODARUJ JEJ WRZOS

PODARUJ JEJ WRZOS

PODARUJ JEJ WRZOS śpewa Sławomir Zygmunt - znany muzyk, autor, kompozytor i producent z kręgu piosenki literackiej, folkowej i poetyckiej, a także dziennikarz, odznaczony Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Po "Białej Lokomotywie" i "Balladzie o Kazimierzu Dolnym" oraz "Dokąd idziesz? Do słońca" przyszedł czas na nową płytę - nowe doznania, które zachowują styl artysty i jego zamiłowiania. Nagrania zrealizowano w Studiu Nowacki w Warszawie. Projekt graficzny okładki: Marek Sobczak.

Na płycie znajdziemy: 1. Gdybym spotkał ciebie. 2. Trochę radości. 3. Na balkonie. 4. Jeszcze płynę. 5. Idziemy razem. 6. Podaruj jej wrzos. 7. Nad Starym Miastem. 8. Najlepsza z dróg. 9. Pociąg do ciebie. 10. Druga ballada o Kazimierzu Dolnym. 11. Powiedziała dziś. 12. Podróże do siebie. 13. Poeci nad miastem. 14. A komu z prawdą. 15. Rzuciłbym to wszystko.

KONTROLA UMYSŁU

KONTROLA UMYSŁU

KONTROLA UMYSŁU MMarss przypomina, że jesteś wolnym człowiekiem, że należy wyjść przed szereg, otworzyć umysł i mieć własne zdanie ... To wyjątkowa produkcja, wyjątkowe utwory rekomendowane nie tylko dla młodego pokolenia. Płyta, którą słucha się wielokrotnie w ciągu dnia, bez końca ... płyta do medytacji ponadczasowej. Od początku do końca przemyślana i dopracowana więc nie ma tu nic przypadkowego. 

78-200 MUODY G2

78-200 MUODY G2

78-200 MUODY G2 to płyta wydana w 2018.

Realizacja/nagranie: Rapido Studio /Szczecin/

Mix/Mastering: Cezary Janowski (Defman)

Warstwa liryczna: Grzegorz Głuszczak (Muody G2) + Featuringi

Projekt graficzny: Krystian Skoczylas

BLACKENING OF THE FUTURE

BLACKENING OF THE FUTURE

BLACKENING OF THE FUTURE kolejna płyta przygotowana przez Perpetual z Trójmiasta. Mroczna czy tajemnicza? Oceńcie sami. Wiedzą co robią, grają z pasją, bo żyją swoją artystyczną twórczością i cieszą się nią wciąż chętnie prezentując żywą muzykę. Przy okazji poproście o autograf. Na płycie znalazło się kilka utworów, które mówią same za siebie i które warto poznać:

  1. Dominating authority
  2. Without awareness
  3. Illusion
  4. Unlimited control
  5. Empire
  6. Blackening of the future

Zaufali nam

Wyślij nam wiadomość

Jeśli potrzebujesz wyceny, masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie - skontaktuj się z nami.

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email*:
Wiadomość*:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności.

Kontakt

+48 793 533 315
+48 793 007 609
kontakt.balmedia@gmail.com

Siedziba firmy

Wydawnictwo BALMEDIA
ul. Aleksandra Dulin'a 3/3
80-180 Gdańsk