TŁOCZENIE PŁYT CD DVD

Wydawnictwo BALMEDIA oferuje profesjonalne tłoczenie płyt CD i DVD z odciśniętej matrycy oraz usługę wypalania dostarczonego materiału na płyty CD, DVD, DVD DL, mini CD i mini DVD z możliwością kolorowego nadruku graficznego na górnej powierzchni płyty. Przy ilościach hurtowych zaleca się proces tłoczenia płyt z mastera z uwagi na ich dłuższą żywotność, większą odporność na zarysowania i niższe koszty produkcyjne. Przy mniejszych nakładach preferowana jest duplikacja techniką wypalania za pomocą wiązki laserowej co znacząco wpływa na czas realizacji całej produkcji. Płyty można duplikować począwszy już od jednej sztuki.

Wydawnictwo BALMEDIA nie ma obowiązku sprawdzania czy przesłane do duplikacji materiały, a w szczególności muzyka, filmy, prezentacje lub aplikacje działają poprawnie. Dlatego też przed złożeniem zamówienia do realizacji należy upewnić się czy dostarczony materiał, zawarty na przykład na płycie matce lub przesłany jako obraz płyty, nie zawiera wad. Zleceniodawca bierze także odpowiedzialność prawną za materiał muzyczny, filmowy, graficzny, tekstowy, który nie może łamać praw autorskich osób trzecich ani naruszać obowiązującego prawa w Polsce i Unii Europejskiej. W razie rodzących się wątpliwości wydawnictwo BALMEDIA może odmówić przyjęcia do realizacji wcześniej wycenionego zlecenia.
Do tłoczenia lub kopiowania płyt CD i DVD używane są najczęściej nośniki firmy Omega, Esperanza, TDK, Verbatim, Intenso, Maxell, Sony, HP, Platinum i Titanum oraz płyty bez oznakowania producenta. Klient ma możliwość określenia jaki rodzaj płyty jest preferowany co jednak może wpłynąć na ostateczny koszt produkcji i termin wykonania zlecenia. W ofercie znajdują się płyty CD-R 700 MB, DVD-R 4.7 GB, DVD+R 4.7 GB, ale także dwuwarstwowe DVD DL (Doube Layer) 8.5 GB, mini CD-R 200 MB i mini DVD 1.4 GB oraz Blu-Ray 25 GB.

Zamówienia można składać poprzez pocztę e-mail, formularz kontaktowy, telefonicznie, korespondencję listową lub osobiście. Zamawiający powinien dostarczyć płytę matkę lub obraz płyty w formacie ISO. Do tłoczenia preferujemy pliki DDP lub płytę matkę. Ceny tłoczonych i wypalanych płyt CD i DVD dla wybranych ilości znajdują się w zakładce CENNIK.