Jesteś tutaj: Opakowania
na płyty

Opakowania na płyty

Standardem stało się przygotowanie okładek w związku z wydaniem płyty CD czy DVD, które nie tylko zabezpieczają przed uszkodzeniem mechanicznym, ale także w sposób wizualny podkreślają ich  charakter. Najczęściej używane są tu opakowania kartonowe, plastikowe, papierowe lub foliowe. Wydawnictwo BALMEDIA posiada w swej ofercie wszystkie podstawowe rodzaje pudełek i opakowań na płyty CD, DVD, BD, mini CD i mini DVD - w tym także opakowania zbiorcze. Dodatkowo wiele opakowań może zostać w sposób szczególny uszlachetnione np. przez laminat matowy lub błyszczący czy lakier selektywny, co pozytywnie wpływa na końcowy efekt. Dlatego warto poprosić o wycenę kilku opcji dla różnych opakowań przy określonej wielkości nakładu.

Najczęściej stosowanymi opakowaniami są: koperty kartonowe z nadrukiem, digipack 1-łam, digipack 2-łam, digipack DVD 1-łam, digipack DVD 2-łam, ekopak 1-łam, ekopak 2-łam, jewel box, DVD box, koperta papierowa z okienkiem, koperta foliowa z klapką, pudełko CD slim, super jewel box.

Jewel box (Jewel case)Jewel box (Jewel case)

Projekt graficzny na opakowanie lub poligrafię powinien zostać przygotowany zgodnie z odpowiednim szablonem oraz wymogami sztuki drukarskiej. Do wydruków cyfrowych preferujemy kolorystykę CMYK.

DigiPack 4P (DigiPack CD 1-łam)DigiPack CD 1-łam (DigiPack 4P)

Koperty kartonowe z kolorowym nadrukiem są obecnie często wybieranym opakowaniem na płyty CD i DVD z uwagi na ich niską cenę, gdy sprawą dominującą jest ograniczony budżet. Mogą być dodatkowo uszlachetnione laminatem matowym, laminatem błysk lub lakierem punktowym co podkreśla dodatkowo ich estetyczny wygląd. W sposób dostateczny zabezpieczają nośnik przed uszkodzeniem i czynnikami zewnętrznymi, a jednocześnie dają możliwość naniesienia atrakcyjnej grafiki i dodatkowych informacji związanych z zawartością płyty.

Koperta kartonowa CD 

Klient może zamówić próbną partię kopert, okładek lub pudełek na płyty, zwykle jednak wpływa to na ostateczny koszt realizacji całego zamówienia i ostateczny termin dostawy.

Ekopak 4pEkopak CD 1-łam (ekopak 4P)

Na płyty DVD i DVD DL wciąż najchętniej zamawianym opakowaniem jest pudełko DVD box z drukowaną obwolutą. Można wykorzystać pudełko czarne, białe, zielone lub przezroczyste matowe z grzebietem 14mm, 9mm lub 7mm. Opakowanie mieści zwykle 1 płytę lub 2 płyty, ale dostępne są również DVD box na 4, 6, 8, 10 czy 12 płyt. Wewnątrz istnieje też możliwość umieszczenia książeczki wielostronicowej lub innej poligrafii o wymiarach 119x180 mm.

DVD box czarnyDVD box (czarny)

Zaufali nam

Wyślij nam wiadomość

Jeśli potrzebujesz wyceny, masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie - skontaktuj się z nami.

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email*:
Wiadomość*:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności.

Kontakt

+48 793 533 315
+48 793 007 609
kontakt.balmedia@gmail.com

Siedziba firmy

Wydawnictwo BALMEDIA
ul. Aleksandra Dulin'a 3/3
80-180 Gdańsk